Zespół Fundacji Praesterno – Ośrodek w Łodzi tworzą osoby, dla których priorytetem jest:

  • zaangażowanie i pasja,
  • poszanowanie praw i indywidualności,
  • rzetelność i odpowiedzialność w pracy,
  • etyka zawodowa.

Są wśród nas:

Monika Cyrulska-Dukszto

Pedagog, psychoterapeuta, socjoterapeuta. Ukończyła podyplomowo Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej (250 godzin) oraz szereg innych kursów zawodowych, dotyczących m.in. zdrowia psychicznego, mediacji, pracy z dziećmi i rodziną. Odbyła staż kliniczny w Centrum Psychoterapii w Warszawie. Od 1995 roku pracuje w Domu Dziecka nr 6 w Łodzi z dziećmi i ich rodzinami dotkniętymi problemem uzależnień i przemocy.

Współpracuje z Fundacją od momentu jej założenia w 1994 roku, prowadzi tu porady, szkolenia oraz psychoterapię – indywidualną i grupową. Pracuje pod superwizją.

W czasie wolnym lubi aktywny wypoczynek i kontakt z przyrodą.

Maciej Gondorowicz

Lekarz, psychoterapeuta.  Ma również doświadczenie pracy jako trener przedstawicieli medycznych oraz jako przewodnik-trener osób bezrobotnych. Zaangażowany w realizację autorskiego projektu artystyczno-społecznego IKONA, działań w obszarze sztuki współczesnej i rewitalizacji w postindustrialnej dzielnicy Łodzi – Księży Młyn.

Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, korzysta regularnie z superwizji.

W wolnym czasie dużo czyta i aktywnie wypoczywa, najchętniej w otoczeniu przyrody.

Agata Krogulska

Psycholog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień (certyfikat nr 2335). Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, a następnie Szkołę Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Centrum Aktywnego Rozwoju i Edukacji w Broku. Ukończyła również dodatkowe szkolenia – m.in. z zakresu programu ograniczania picia, pracy z młodym pacjentem, problematyki FASD. Realizatorka programu FredGoesNet dla młodzieży używającej substancji psychoaktywnych. Na co dzień pracuje w Poradni Leczenia Uzależnień w Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi.

Z Fundacją Praesterno związana jest od 2019 r., prowadząc indywidualną psychoterapię uzależnień, grupy profilaktyczne i zajęcia korekcyjno-edukacyjne i wsparcie psychologiczne.

Poza pracą jest miłośniczką kina, szeroko pojętej kultury i gastroturystyki.

Ewa Ludwiczak

Prawniczka, aplikantka radcowska. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Prawa. Od wielu lat prowadzi poradnictwo prawne w organizacjach pozarządowych.

Specjalizuje się w prawie pracy, prawie rodzinnym oraz problemach związanych z przemocą w rodzinie.

W czasie wolnym dużo czyta, tańczy i piecze ciasta.

Monika Łyżwińska

Psychoterapeutka. Ukończyła szkolenie z zakresu psychoterapii posiadające atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, Ośrodku Psychoterapii Gestalt i Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Inspiracji do pracy szuka w technikach mindfulness, podejściu terapii systemowej i psychoterapii analitycznej.

Od ponad 20 lat zajmuje się pomocą psychologiczną prowadząc psychoterapię indywidualną, małżeńską, rodzinną i grupową.

Interesuje się kulturą Skandynawii i żeglarstwem morskim. Jest zwolennikiem aktywnego stylu życia.

Sylwia Ochlik

Psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia (certyfikat PARPA nr 1042). Absolwentka Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach z zakresu integracji w psychoterapii, terapii DDA, terapii uzależnień chemicznych i behawioralnych. Od 8 lat pracuje w MCZP (dawne MOPiTU).

W Fundacji Praesterno prowadzi psychoedukacyjne grupy warsztatowe dla młodzieży, porady psychologiczne oraz psychoterapię. Superwizuje swoją pracę.

Lubi aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie (utrudnione przez miłość do czekolady…) oraz nieustannie poszukuje nowych doświadczeń.

Beata Anastazja Radzio

Psycholog, coach, trener, dyrektor Fundacji. Psychoterapeuta uzależnień w procesie certyfikacji. Ukończyła m.in. studia podyplomowe w zakresie coachingu i mentoringu (Wydział Zarządzania Zasobami Ludzkimi PŁ), Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej, cykl treningów i warsztatów metodycznych w ramach Studium Metod Psychokorekcyjnych,  Szkołę Trenerów w Pracowni Alternatywnego Wychowania, szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i Studium Psychoterapii Uzależnień.

Z Fundacją współpracuje od początku jej istnienia jako specjalista ds. profilaktyki, zajmuje się poradnictwem psychologicznym, psychoedukacją, coachingiem, prowadzi szkolenia, warsztaty, grupy dla młodzieży i dorosłych oraz terapię uzależnień. Odkąd pełni funkcję dyrektora łódzkiego ośrodka Fundacji  – koordynuje i nadzoruje wszystkie działania ośrodka. Kocha i nieustająco podziwia swój Zespół.

Człowiek-orkiestra. Równie sprawnie posługuje się słowem, szydełkiem, wiertarką i excelem. Prywatnie: miłośniczka wsi i natury, zwierzolub (detalicznie: kociara). Uwielbia łamigłówki (zwłaszcza obrazki logiczne), robótki ręczne i filmy sci-fi.

Małgorzata Rudzińska

Absolwentka psychologii oraz przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie certyfikacji w 4-letniej akredytowanej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji. Ponadto ukończyła szkolenie Praktyk SFBT/TSR w Centrum Terapii Krótkoterminowej, roczny kurs Poznawczo-Behawioralnej Terapii Dzieci i Młodzieży oraz szkolenie z terapii grupowej dzieci w oparciu o program „Miasteczko”. Ma uprawnienia do przeprowadzania testu Stanford-Binet 5.

W Fundacji zajmuje się współprowadzeniem grup psychoedukacyjnych dla młodzieży, warsztatami w szkołach ponadpodstawowych z zakresu edukacji na temat zdrowia psychicznego oraz wsparciem psychologicznym młodzieży i osób dorosłych.

Prywatnie fanka podróży (szczególnie gastoturystyki) i festiwali muzycznych. W wolnych chwilach lubi bawić się ze swoimi kotami, grać w gry planszowe i eksperymentować z fotografią analogową.

Magdalena Serkies

Absolwentka Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii, a w zakresie pracy z młodzieżą – Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej prowadzonego przez Agencję Doradztwa Zawodowego AD w Krakowie. Ukończyła Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.

Współpracuje z Fundacją od 2006 roku, gdzie pracuje w telefonie zaufania/telefonie informacyjnym, prowadzi psychoedukacyjne grupy warsztatowe dla młodzieży, porady psychologiczne oraz zajmuje się kwalifikacją do psychoterapii.

Wiecznie w ruchu, biega, jeździ na rowerze i ćwiczy cross-fit. Zakochana w Łodzi i jej industrialnym klimacie.

Agnieszka Sieradzan

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień. Ukończyła m.in. Studium Umiejętności Psychologicznych przy Małopolskim Ośrodku Szkolenia Terapeutów Uzależnień oraz Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej.

Z Fundacją współpracuje od 2001 roku – zajmowała się prowadzeniem profilaktycznych grup dla młodzieży, warsztatów szkolnych oraz szkoleń, aktualnie prowadzi konsultacje i porady psychologiczne.

Mężatka, mama dwóch córek. Lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, podróżować, jeździć na rowerze.

Marzena Śliwicka-Kowalska

Pedagog, pracownik socjalny. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego i społecznego. Od 2001 roku zatrudniona w placówce opiekuńczo-wychowawczej, pracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, odpowiedzialna za prawidłowy przebieg procesu usamodzielnienia.

W Fundacji udziela porad socjalnych w programach dotyczących przemocy, uzależnień, ochrony zdrowia.

Prywatnie interesuje się klasyką kina amerykańskiego i motoryzacją.

Ewelina Turska

Ewelina Turska– pedagog (UŁ – Pedagogika, kierunek Kultura Fizyczna i Zdrowotna), absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Psychologii uzależnień na Społecznej Akademii Nauk. Ukończyła studium terapii dzieci i młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii oraz szkolenie Praktyk SFBT/TSR w Centrum Terapii Krótkoterminowej. Aktualnie studiuje Psychologię specjalność psychologia kliniczna i osobowości na WSB NLU oraz studium terapeuty środowiskowego CBT. Realizatorka rekomendowanych programów profilaktycznych „Fred goes Net” oraz „Unplagged”. Dodatkowo ukończyła cykl Szkoleń „Profilaktyka i Terapia Uzależnień Behawioralnych” (Fundacja Praesterno) oraz roczny cykl szkoleń dla realizatorów działań profilaktycznych „Dialog motywujący i terapia poznawczo-behawioralna” (AMIE).

Współpracuje z Fundacją od roku 2013 – zajmuje się poradami pierwszego kontaktu, wsparciem dla dzieci i młodzieży, psychoedukacją (indywidualną i grupową), prowadzi grupy młodzieżowe, warsztaty klasowe oraz pracuje w telefonie zaufania. Nasz Social Media Ninja – prowadzi fanpage fundacji na Facebooku oraz LinkedIn.

Prywatnie żona Michała i mama Weroniki. Miłośniczka tańca oraz scrapbooking. Uwielbia zwierzęta, w szczególności psy i świnki morskie.

Anna Urbańska

Psycholog ( specjalność psychologia kliniczna), psychoterapeuta psychodynamiczna w trakcie szkolenia w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie ( 4. rok), absolwentka Stosunków Międzynarodowych. Ukończyła również kurs Studium Psychologii Praktycznej Uniqskills (moduły Mindfulness, Praca z genogramem, Time Perspective Therapy). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Telefonie Pogadania dla Seniorów, Inicjatywie Rumianki i Bratki (interwencja kryzysowa), Fundacji Instytut Spraw Rodziny ( gdzie prowadziła zajęcia i warsztaty dla dzieci i rodziców oraz grupę wsparcia dla matek) w Towarzystwie Przyjaciół Niepełnosprawnych oraz w Centrum Psychiatrii w Katowicach.

Z Fundacją Praesterno współpracuje od 2021r., zajmując się psychoterapią indywidualną oraz wsparciem i poradnictwem psychologicznym. Pracuje terapeutycznie z osobami dorosłymi borykającymi się z trudnościami w codziennym funkcjonowaniu, problemami w budowaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych, zaburzeniami nastroju (m.in. z depresją lub zaburzeniami lękowymi). żałobą, zaburzeniami osobowości. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.

W wolnym czasie lubi podróżować, grać w planszówki i czytać kryminały.